ПСИХОАНАЛІТИК
ПСИХОЛОГ
СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ
ПАНІЧНІ АТАКІ
Хто хоча б раз зіштовхувався з панічною атакою, ніколи її ні з чим не сплутає. Гострий напад страху, почуття, що божеволієш, озноб, жар, серце вискакує з грудей і здається ось зараз ти помреш. Жах сковує при думці, що цей стан може повторитися. І він не змушує на себе чекати. Це вимотує, вичавлює всі сили. І треба зрозуміти, що саме собою воно не пройде. Навіть якщо тимчасово настане полегшення.
Психоаналітик може допомогти, не відкладайте на завтра, панічних атак можна позбутися.
Панічні атаки - доля сильних особистостей, вони не дозволяють собі бути слабким, тобто вони забороняють собі бути справжнім, де є місце різним емоціям та почуттям.
ТРИВОЖНІСТЬ
Тривога - найпоширеніший симптом у 21 столітті. Особливо після початку війни це стало ще більш явним.
У світі споживання, у світі, де якщо ти зупинився, то хтось тебе вже випередив, час, коли завжди треба кудись бігти, щоб встигнути чи просто, щоб тебе не обігнали, неможливо бути спокійним та розслабленим.
Дуже багато "треба", соціум вимагає, кричить на кожному кроці, що ви повинні бути успішним, молодим, красивим, здоровим, інакше ви лузер і невдаха...
Відповідати всім вимогам сучасного суспільства неможливо, це утопія, але дійти до цього самостійно дуже складно. Ось для чого потрібен психоаналітик, фахівець, який допоможе зрозуміти, що саме ВАМ потрібно, а не суспільству.
АНОРЕКСІЯ, БУЛІМІЯ
Дуже важливо знати та поділитися цією інформацією з близькими, що анорексія та булімія – це ПСИХІЧНІ розлади. А з подібними питаннями може допомогти лише псі-фахівець.
Анорексія дуже часто призводить до смерті, тому ставитися до неї потрібно уважно та вчасно розпізнати симптоматику:
- вага набагато нижча за норму
- ігнорування апетиту, а потім повна його відсутність
- вживання їжі дуже незначне, часто - низькокалорійне
- занепокоєння своєю вагою стає головним і повсякденним питанням, вага контролюється не рідше за кілька разів на день
- загальне погіршення здоров'я, припинення менструації, зниження чи відсутність сексуального потягу.
Можуть бути непритомності, часті болі в животі, хворий колір обличчя.
Анорексія може призвести до ПОВНОГО виснаження організму, що веде до смерті.
Булімія також небезпечна, але не несе такої катастрофічної шкоди здоров'ю. Вона відрізняється неконтрольованою тягою до переїдання, а потім слідує примусове блювання, клізма, надмірні фізичні навантаження і т.п.
Слід також відрізняти булімію від нервового переїдання, де основною відмінністю є те, що при булімії людина перестає розрізняти смакові якості їжі, вона стає для неї несмачною чи навіть неприємною. А також вага при булімії найчастіше залишається в межах норми, чого може не бути при нервовому переїданні.
ПСИХОСОМАТИКА
Психосоматика – це коли ваше тіло стає мовою психіки. Внутрішні конфлікти, стреси не можуть знайти свій вихід, але вони не можуть просто зникнути, начебто нічого й не було. І тоді тіло починає "бити на сполох", як би кажучи своєму власнику, щось пішло не так, потрібно спробувати подолати страх і розібратися зі своїми невирішеними конфліктами. Можливості тіла небезмежні, воно захищатиме психіку, але це не зможе продовжитися вічно. Не затягуйте, зверніться до фахівця – психолога, психоаналітика.
ФОБІЇ
Агорафобія, клаустрофобія, соціофобія,
арахнофобія ...
Будь-яка фобія - це спроба психіки захиститися від того, що витіснено (забуто), не усвідомлено, але дуже травматично і болісно.
Фобія завжди має об'єкт, тобто завжди зрозуміло, чого людина боїться (павуків, коней, закритого простору).
Фобія – це найсильніший страх, який заважає людині жити, яка може розвиватися та посилюватись.
Фобія – це симптом, а не причина.
Психолог допоможе розібратися, де витоки цього страху і тоді фобія зникне як наслідок його.
СТРЕС
Напевно, немає людини, яка хоч раз у житті не стикалася зі стресом. І це можна назвати нормальним у нашому скаженому та швидкому світі. "Ненормальним" це стає тоді, коли все життя перетворилося на один суцільний стрес, коли тривога не покидає навіть уночі. Коли постійно болить голова, коли неможливо ні на чому зосередитися, коли немає сил і емоційного ресурсу на що-небудь, крім спроб впоратися зі стресом.
Причини стресу можуть бути дуже різноманітні: конфлікти на роботі, труднощі в сексі, проблеми з дитиною, сварки з партнером, перша менструація або перший сексуальний досвід, шлюб, клімакс, народження дитини, випускні іспити, смерть близьких ...
Кожен переживає стрес по- різному, від багатьох чинників залежить, який стан він може викликати. Пам'ятайте, з психологом набагато легше його пережити, і набагато простіше переживатиме наступний, після того, як разом ми зможемо знайти шляхи відновлення саме вашої психіки.
АГРЕСІЯ
Вважають, що агресія апріорі " погане " почуття і відчувати його не можна. Але я хотіла б розглянути агресію з боку важливої та корисної емоції.
Будь-яка людина схильна до прояву агресія, без неї ми не змогли б захищати себе і свою територію, відстоювати свої кордони. Питання в тому, що у багатьох людей стоїть заборона на це почуття, з дитинства їм не давали можливості виявляти агресію, зрозуміти, що таке почуття є і навчити справлятися з нею соціально-прийнятним способом.
Психолог чи психоаналітик допоможе розібратися з тим, як не боятися відчувати агресивні емоції, разом ви зможете дати можливість вийти назовні пригніченим агресивним почуттям або навчитися контролювати агресивні емоції, які заважають вам жити.
ДЕПРЕСІЯ
НЕЗАДОВОЛЕННІСТЬ ЖИТТЯМ
Ось начебто і все добре, сім'я, діти, хороша робота, дах над головою та машина в гаражі. Але щось турбує, немає відчуття радості та щастя, немає внутрішньої гармонії та бажання насолоджуватися цим начебто ідеальним життям. Тут не допоможуть тренінги зі щасливого життя, коучи з позитивної психології або книги з гучною назвою "як стати щасливою". Проблема криється десь глибоко, і швидше за все коріння ростуть з самого дитинства. Тому психолог чи психотерапевт як ніхто інший зможе стати ключиком у вирішенні цього внутрішнього конфлікту.
Потрібно раз і назавжди зрозуміти, депресія – це важливо, це складно, це не осіння нудьга чи поганий настрій вранці понеділків. Це важкий розлад психіки, коли не хочеться жити, вставати вранці, вмиватися, доглядати за собою.
Коли абсолютно байдуже, що з тобою буде, коли хочеться заснути і більше не прокинутися. Коли не допомагає впоратися зі станом усвідомлення того, що є діти, близькі люди, чи раніше така улюблена робота, немає цілей, мотивації, смисли всі втрачені. Тут не можна чекати, кожен день на рахунку.
Зверніться до психолога. Це важливо, і це потрібно.
СЕКСУАЛЬНІ РОЗЛАДІ
Усі лікарі пройдені, всі аналізи здано, вам підтвердили, що ви абсолютно здорові, але розлади у сексуальній сфері незмінні.
Найчастіше проблеми можуть бути пов'язані ні з тілом, і з писхикой. І тут може допомогти лише психолог, психоаналітик. Не варто боятись звернутися до фахівців, адже набагато гірше жити і не отримувати радості від сексу. Психоаналітик не оцінюватиме чи засуджуватиме, він разом з вами розбиратиметься з тим, коли відбулася ця "поломка" і що потрібно зробити, щоб "виправити" її.